Polecana zwirownia Konin

Miejsce na luźne rozmowy
adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 11:58

Polecana zwirownia Konin

Postautor: adambyczek » 05 gru 2017, 7:56

Co to jest określenie żwirownia i do czego może nam być potrzebna w codziennym życiu?

Potocznie pisząc żwirownia to firma, która zajmuje się dostarczaniem pisaku i żwiru do celów budowlanych i ogrodniczych. Przeważnie żwirownia to kopalnia odkrywkowa, w której przy użyciu ciężkiego sprzętu jest wydobywane kruszywo. Aby dotrzeć do żwiru, należy usunąć wierzchnią nawierzchnię torfu. Pod nią przeważnie zlokalizowana jest warstwa narzutowa piachu, który jest ubocznym produktem w większości żwirowni w Koninie. Dopiero po jej zdjęciu jesteśmy wstanie przejść do wydobywania z właściwego złoża. Nie oznacza to, że pod złożami piachu zlokalizowany jest dorodny, drobny żwir, który możemy podziwiać na co dzień.

Żeby przybliżyć technologię wydobycia i wykorzystania dorobku, którym może się pochwalić każda żwirownia w Koninie, posłużymy się wyszukiwarką internetową. Wklepiemy więc szukane hasło żwirownia Konin i sprawdźmy co dadzą nam wyniki zwrócone przez wyszukiwarkę. Dzięki temu będziemy mogli więcej dowiedzieć się na temat samej żwirowni i sposobu zastosowania oferowanych przez nią produktów. Już na pierwszej stronie wyników, może odnaleźć ciekawe informacje o wytwarzanych produktach. Tak jak wcześniej wspomniałem, należą do nich piach i torf oraz różnego rodzaju żwir. Natomiast gotowy produkt nie leży gotowy w ziemi.

Ten piękny mały żwirek, który jest wykorzystywany do zdobienia naszych skwerów zieleni powstaje z rozdrobnienia wielkich bloków skalnych. A, więc większość z dostępnych na rynku żwirów ozdobnych ma tą samą średnicę. Sama natura nie wykonała by tysięcy kamyczków o tak zbliżonych kształtach. W zależności od złoża jakim dysponuje dana żwirownia, zależy jej asortyment. Żwirownia, która mieści się na obszarze złóż granitowych może oferować kruszywo najlepszej jakości. Również koszt takiego żwiru jest o wiele wyższą od pozostałych kamieni.

Dodatkowo bez żwirowni nie postały by żadne drogi w Polsce. Bazą każdej drogi jest utwardzone podłoże. Takie podłoże powstaje z dużej warstwy przesianego piachu i żwiru o różnej gramaturze. Całość wygląda jak przekładane ciasto: na dole gruby żwir, kolejno o drobniejszej gramaturze i na końcu piasek. Dopiero na tak wykonanym podłożu są kładzione warstwy asfaltu.

Wróć do „Wolna strefa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości